Како да готвите колачи во микробранова печка за 5 минути

Чоколадо бар 

јогурт 2 лажици бобинки 4 лажици брашно 100 прашок за пециво 

растително масло без вкус на какао Измешајте шеќер, млеко, брашно, какао, прашок за пециво и растително масло, редовно мешајќи. Садот за печење го покриваме со хартија, го истураме тестото и го ставаме во микробранова печка 3-4 минути. Оставете го колачот да се излади, извадете го и пресечете го на половина. Подмачкајте еден дел од тортата со јогурт, ставете ги бобинките, покријте го со вториот дел од тортата. Растопете го чоколадото, додадете малку млеко и промешајте. Покријте го колачот со добиената смеса и ставете го во фрижидер 2-3 часа или преку ноќ за импрегнација.

Многу брза и вкусна торта во микробранова печка

5 лажици

🥕 Колач од моркови 5 минути во микробранова печка. Мини торта
 • Цимет, кардамон по желба Pp чоколадна торта во микробранова печка PP "Pirozhnoe" во микробранова печка за 3 минути 👑ПП торта Сникерс во микробранова печка
  Ир🌳 Пп торта „Киндер млеко парче“ во микробранова печка Колачи со полнење - рецепт за рерна или микробранова печка (авторски рецепт) 16 порции
Ксенија Комисарова бел јогурт

 • 👑ПП Сникерс торта во микробранова печка урда со малку маснотии
 • огромни свежи портокали Олга Санчило 🏃‍♂️ Павлака + кондензирано млеко за украсување
  стопен путер, не топол
 • Колачи од моркови со задушено јаболко во микробранова печка брашно (било кое), имам амарант и ориз
  Торта во микробранова печка Лукерја ✈
   1 компјутер
 • Цитрусни колачи во микробранова печка Лукерја✈

  средна банана

  Ксенија Комисарова

 • мека урда
 • ПП-торта за 5 минути
  по вкус засладувач
  Маник како торта во
  путер од кикирики во микробранова печка 👑Чоколадна торта од малини во микробранова печка Маник како торта во микробранова печка Торта за чај во микробранова печка
 • Брза торта со микробранова печка
 • Ир🌳
 • банана за декорација
  Џем било
  ангел ✈
  банана (пасирана)
  Олга Санчило🏃‍♂️ ПП колачи во микробранова печка Колачи во микробранова печка брашно (јас користев мелена овесна каша)
 • ангел✈ лажица какао без маснотии
 • Торта од моркови во микробранова печка 👑PP торта од морков во микробранова печка природен јогурт

  Торта во микробранова печка без печење Торта во микробранова печка скроб, или 4 лажици ако користите замрзнат цитрус
 • ПП торта за 5 минути Пита со компири, брз рецепт
 • Цитрусни колачи во микробранова печка
  dess.l.kefir
 •  брашно, путер, јајца, шеќер, сол, јајца, шеќер во прав, сок од лимон, свежи бобинки

   брашно, путер, маргарин, жолчка, шеќер, лимон, сок од лимон, жолчка, шеќер во прав

   брашно, путер, шеќер во прав, кондензирано млеко, путер, чоколадо

  Една од употребите на путерот од кикирики, популарен во Америка (поточно, путер од кикирики направен од мелени кикирики, растително масло и други адитиви) е во составот на вкусни печива со мирис на кикиритки ...

   маснотии, путер, путер од кикирики, путер од кикирики, кафеав шеќер, јајца, екстракт од ванила, брашно, прашок за пециво, сол, млеко, путер од кикирики…

   брашно, жолчка, шеќер, путер, кора од лимон, шеќер во прав, вода

   брашно, путер, шеќер, жолчка, кернели од ореви, бадеми

   

   

   брашно, шеќер, јајца, путер, цимет, морско оревче, мелен ѓумбир, кардамон, шеќер во прав, сода бикарбона, оцет, мелен црн пипер, сол

  Микробранова печка, колачи

   

  Појадокот со вакви колачи ќе стане семејна традиција.

   пченично брашно, сол, прашок за пециво, путер, шеќер, природен јогурт, млеко, есенција од ванила, пилешко јајце, филер

  Фотографија на рецепт: колачи со кратки пециво

   брашно, шеќер, јајца, чоколадо, џем, ореви, рум, мармалад, шеќер во прав

   брашно, путер, шеќер, какао во прав, путер, шеќер во прав, кафе, шеќер во прав

   брашно, шеќер, јајца, протеини, суво грозје, јаткасти плодови, џем, вода, ванилин шеќер

  Фотографија на рецепт: Слатки колачи со путер од кикирики

  Фотографија на рецепт: Кокос брауни со малини, лешници и чоколадо брашно, јајца, шеќер, суво грозје, бадеми, мелен цимет, каранфилче, ванилин шеќер

   вода, путер, брашно, јајца, сол, брашно, шеќер, млеко, жолчка, путер

  Одлично задоволство за оние со слатко. За готвење колачи не е потребно месење и печење тесто. Се користат готови производи, вкусни посебно, но двојно вкусни во комбинација. Колачите изгледаат многу убаво со нежна, „тантела“ бела чоколадна декорација. Рецептот е едноставен, па младото слатко може да го направи ова задоволство со возрасни.

   трошка, путер, кокосови снегулки, кондензирано млеко, џем од малини, орев, чоколадо, бело чоколадо

   брашно, путер, маргарин, шеќер, какао во прав, путер, шеќер во прав, кафе, шеќер во прав


0 replies on “Како да готвите колачи во микробранова печка за 5 минути”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *