Најдобар с.с

Belnatur CC кремот особено ќе им се допадне на сопствениците на комбинирана и мрсна кожа со траги од пост-акни и пигментација - за нега и корекција на несовршеностите.

 • Низок фактор за заштита од сонце (SPF10).

Др. Jart+ CiCapair Re-Cover SPF30 PA++

 • Сеопфатен ефект против стареење.

Резултатот од нанесувањето е рамномерен тен, маскирање на несовршеностите и атрактивен росен финиш. Хијалуронската киселина, шеа путерот и витамините А и Е во формулата ја навлажнуваат, ја негуваат и омекнуваат кожата долго време, измазнувајќи го лупењето и обезбедувајќи антиоксидативен ефект.

Дали барате мултифункционални и ефективни производи за шминка и нега на стареење на кожата? Набавете го овој Coverderm CC коректор за вашата чанта за шминка.

Мултифункционалниот коректор крем од домашната компанија Librederm ќе биде ценет од младите сопственици на проблематична кожа. Во разноврсна беж боја со неутрални нијанси, рамномерно се шири по лицето, го изедначува тонот на кожата, ги прикрива несовршеностите и остава природен прашкаст финиш.

Претпочитате да носите лесна шминка, дури и на одмор? Ставете го Holy Land CC кремот во вашата празнична чанта за шминка.

Компонентите на формулата ги привлекуваат молекулите на водата длабоко во кожата, држејќи ги долго време, па таа дефинитивно нема да чувствува жед во текот на денот. Присуството на висок заштитен фактор SPF30 го прави Skin Therapy CC кремот идеален за летна шминка и го неутрализира ризикот од фотостареење во урбаните средини.

 • Ниско ниво на заштита од сонце;

Хипоалергичната мултикорективна крема на Uriage е дизајнирана да се грижи за најкаприциозната кожа со розацеа. Во разноврсна средно-беж боја со жолти тонови, производот има течна текстура која лесно се шири по лицето и не ја нагласува сувоста.

Yonelle Metamorphosis CC Cream се препорачува за секојдневна нега и шминка за жени над 45 години со сува до нормална кожа.

Скиндом луксузни клеточни пептидни CC крем

Дали страдате од розацеа, осип, а вашата тенка и алергиска кожа изразува неодобрување на грижливата и декоративната козметика со моментално црвенило? Во овој случај, ќе ги цените специјалните CC креми дизајнирани имајќи ги предвид потребите на реактивен епидермис. Формулиран со смирувачки ботанички екстракти и комплекс од пигменти кои ја коригираат бојата кои обезбедуваат долготрајна поправка и моментална покриеност.

Единствениот недостаток на Stellary CC кремот е недостатокот на крема за сончање. Но, дури и ова може да се прости за други постоечки доблести.

 • Убава текстура;
 • Ги пополнува брчките
 • Претставен во 2 нијанси;
 • Ја подобрува состојбата на проблематичната кожа со редовна употреба;

Librederm CC-крем „Seracin“ SPF 15

 • Има затегнувачки својства;

Хипоалергичната магла за корекција на бојата на Coverderm ќе ги освежи вашите очи, ќе ги маскира знаците на замор и ќе ја хидрира фината кожа. Достапен во порцелан и средно беж, производот има лесна, кремаста текстура која ги покрива блузот и пигментацијата без да ги нагласи брчките.

 • Ги прикрива несовршеностите и ги елиминира дефектите на бојата.
 • Богат органски состав;
 • Ги елиминира избивањата.
 • Тешко да се најде на отворен пазар.
 • Висока цена за 10 ml.
 • Комплексен ефект на грижа;

Мултифункционалните креми со анти-ејџ дејство ќе ги ценат жените кои веќе се запознаени со брчките, недостатокот на еластичност на кожата и старечките дамки. Нивните формули содржат муцин од полжав, пептиди, колаген и киселини кои ја минимизираат појавата на флеки со редовна употреба. Експресниот ефект на нанесување на вакви производи се постигнува благодарение на силиконите и хемикалиите кои имаат ефект на затегнување.

Coverderm CC крем за очи 12 во 1 SPF15

 • 2 нијанси за избор;

Од Terry Cellularose Хидратантна CC крема

 • Универзалната нијанса е невидлива на кожата;
 • Високи својства на маскирање;

By Terry CC Cream ќе ја трансформира вашата кожа за само една минута, станувајќи ефикасна заштитна бариера против предвремено стареење и негативни надворешни фактори. Алатката има течна текстура, заситена со тонски и пигменти кои ја коригираат бојата. Рамномерно распореден по лицето, ја елиминира сувоста, лупењето, дефектите на бојата, оставајќи зад себе спектакуларен сатенски финиш.

Најдобрите CC креми против стареење

 • Хипоалергично формула.

Дуетот на екстракт од зелен чај и витамин Е во формулата ја навлажнува, осветлува, освежува и тонизира нежниот епидермис, а исто така дава изразен антиоксидативен ефект. Овој CC коректор беше ценет од сопствениците на проблематичната кожа под очите за видлив ефект на маскирање, долготрајна хидратација и пристапна цена.

Skindom CC Cream ќе им се допадне на азиските љубители на убавината на возраст од 30 и повеќе години кои бараат мултифункционален производ за нега и природна шминка.

CC кремот од азискиот бренд Skindom е мултифункционален производ за нега против стареење, шминка и заштита на кожата од негативните ефекти на сончевата светлина. Алатката во универзална нијанса се прилагодува на секој тон на лицето, заматува нерамномерно олеснување и тон, ги пополнува брчките. Фондацијата има заштитен фактор SPF27, штитејќи ја кожата од фотостареење во урбаната џунгла во лето.

Меѓу активните компоненти на хербалниот коктел се сокот од алое вера, јојоба, бадем, масла од бораж, хидросоли од шипка и грозје, хибискус, екстракти од бел чај, естри од роза и портокал. Совршено ја навлажнуваат и омекнуваат кожата, даваат смирувачки, затегнувачки, тонизирачки, антиоксиданс, антиинфламаторно и осветлувачко дејство.

FarmStay Ceramide за зацврстување CC крем за лице SPF 50+/PA+++

Со нанесување на мултифункционалната подлога на Lancaster на вашето лице, ќе заборавите на сувоста и непријатноста на кожата благодарение на нејзиното дејство за блокирање на влагата. Лесен крем од универзална нијанса се дистрибуира без проблеми, прилагодувајќи се на природниот тон на лицето, пополнувајќи ги порите и други неправилности.

 • Спектакуларен сатенски финиш;
 • Висок фактор SPF30;
 • Не ги маскира зголемените пори.

Дали се борите со розацеа, пигментација и пост-акни? Обрнете внимание на CC кремите со жолт пигмент за корекција на бојата и ботанички состојки за зацврстување. Тие веднаш го блокираат црвенилото, ги зајакнуваат ѕидовите на капиларите и ја намалуваат реактивноста на кожата.

Емулзијата за светло нијансирање од шпанскиот бренд Keenwell е погодна за секаков тип на кожа. Алатката се прилагодува на оригиналниот тон на епидермисот, веднаш ја елиминира затегнатоста и формира невидлива површинска бариера која го штити лицето од негативните ефекти на ултравиолетовото зрачење, прашината, смогот и другите негативни надворешни фактори.

CC кремот може да се користи како основен тонирачки лице или како прајмер пред да се нанесе подлогата. Коректорот има заштитен фактор SPF30, кој сигурно ќе ја заштити кожата од формирање на нови старечки дамки во услови на умерена сончева активност.

 • Невидливи на лицето;

Заштитниот крем FarmStay ќе ја поправи оштетената реактивна кожа за само неколку апликации. Лесно густа емулзија е полна со микрокапсули кои се раствораат при дистрибуцијата, прилагодувајќи се на секој тен.

 • Неколку различни нијанси;
 • природна покриеност;

Фондацијата од израелскиот бренд SeboCalm е погодна за сопственици на мрсна, но чувствителна кожа. CC-кремот има лесна кремаста конзистентност која совршено ги маскира осипите, пост-акните и го изедначува тонот на лицето, оставајќи природен мат финиш.

Coverderm CC крем за очи 12 во 1 SPF15

 • Шминка со природен изглед;
 • Комплексна акција за грижа;
 • Добро негувана влажна завршница;

Bourjois 123 Perfect CC крем за очи

 • маски розацеа;

Корективен мелем од Др. Jart+ особено им се препорачува на оние со оштетена, чувствителна и атопична кожа за да ги маскираат постоечките несовршености и брзо да ја обноват.

 • Не ја суши нежната кожа околу очите;
 • Достапен е филтер за сонце.
 • Универзална сенка;

Користејќи ја оваа алатка во вашата шминка, можете да продолжите без да ја допирате со пудра до 8 часа и наскоро да забележите намалување на бројот на несовршености.

Дали барате мултифункционален производ кој ќе ги маскира несовршеностите на мрсната младешка кожа и ќе ја подобри нејзината состојба? Обрнете внимание на корективниот крем Серацин од Либредерм.

 • Не е погоден за многу светла кожа без црвенило.

Производот содржи екстракти од цезалпинија, кокосова порија и маргаритка, кои имаат навлажнувачки, смирувачки, балансирачки, регенерирачки, антиинфективен и депигментирачки ефект.

Д-р CC крем Jart+ брзо ја обновува неурамнотежената чувствителна кожа, заштитувајќи ја од негативни надворешни влијанија. Дебелиот зелен мелем со мирис на билки се трансформира во беж превез при ширење, кој го маскира црвенилото, пигментацијата, го изедначува тонот и остава ненаметлива влажна завршница.

Со користење на овој мултифункционален производ, кој е супериорен во негативното и анти-стареечкото дејство на многу конвенционални креми, ќе ја подобрите состојбата на стареењето на кожата, ќе ги елиминирате знаците на замор и ќе се заштитите од појавата на брчки.

Bourjois 123 Perfect CC крем за очи

 • Се прилагодува на кој било тон на лицето;

Долготрајната формула има висок заштитен фактор SPF30, кој ќе биде доволен за градот. И поради присуството на жолт пигмент, производот совршено ја маскира капиларната мрежа.

Ако имате светла кожа и претпочитате светла шминка, тогаш обрнете внимание на азиските CC креми. Вообичаено, таквите производи имаат светла сенка, која, и покрај својствата на приспособливост, сè уште ја избелува кожата, останувајќи невидлива на лицето. Клучните предности на азиските производи се богатиот терапевтски состав и високиот фактор за заштита од сонце. Со нив, можете да заборавите на кремата за сончање дури и кога земате курс за нега со киселина.

 • Претставен во 3 нијанси;

Барате се-во-едно производ за нега на кожа, шминка и заштита за лето? Обрнете внимание на Lancaster CC-кремот - ќе ги покрие сите основни потреби.

 • Може да се користи како основа за шминка.

Erborian CC Eye Radiance крем за контури за очи

 • Пристојни својства на маскирање;

Sesderma C-Vit CC крем SPF-15

 • Присуство на заштитен фактор SPF30;
 • Тешко да се најде на слободниот пазар.
 • Недостаток на заштитен фактор.

Bourjois коректор кремот ги прикрива несовршеностите на бојата и ја навлажнува кожата на очните капаци за само 3 секунди. Текстурата на лесниот глас содржи неколку видови пигменти кои ги неутрализираат сините и старечките дамки.

 • Го изедначува релјефот на кожата;
 • Освежувачка акција;
 • Се бори со несовршеностите на мрсната кожа;

Хидратантниот CC крем е најдобриот избор за нега на кожата и дневна шминка. Производот, кој ги комбинира својствата на крем, коректор и блокада од сонце, го елиминира лупењето, сувоста, малите несовршености и ги спречува негативните ефекти на ултравиолетовото зрачење на кожата. Обично хидратантните CC креми имаат нежен ефект на рефлексија на светлината, што го прави изгледот многу освежувачки.

Составот вклучува хијалуронска киселина, ниацинамид, пептиди, екстракти од камилица и порцелан, алантоин, аденозин и витамин Е. Таков богат коктел долго ја навлажнува, ја измазнува и затегнува кожата, ги елиминира старечките дамки, досадниот тон, брчките и опуштеноста и ги неутрализира и оксидативните процеси во ткивата.

 • Се бори против брчките;

Белење CC крем од Dr. Oracle е природен производ за шминка за кожа склона кон мрсен сјај, осип и пигментација.

Најдобрите заштитни CC креми

Librederm CC-крем „Seracin“ SPF 15

 • Претставен во 2 нијанси;

Кога нема време и за утринска нега на лице и за шминка, мултифункционалните CC креми доаѓаат на помош.

Барате основа за стареење на кожата? CC кремот од Yonelle Metamorphosis ќе го трансформира атоничниот зрел епидермис. Составот на производот содржи колаген, витамини, хијалуронска киселина и екстракти против стареење кои ја зголемуваат густината и еластичноста на кожата, ги измазнуваат брчките, ги затегнуваат контурите на лицето, даваат навлажнувачки, омекнувачки и негувачки ефект.

Содржина:

 • Најдобрите навлажнувачки CC креми
 • Најдобрите CC креми за матирање
 • Најдобрите CC креми против стареење
 • Најдобри CC креми за чувствителна кожа
 • Најдобрите CC креми за осветлување
 • Најдобрите заштитни CC креми
 • Најдобрите CC креми за очи
 • Кој е најдобриот CC крем за купување

[крие]

 • Антиоксидативен ефект;
 • Ја подобрува состојбата на стареењето на кожата со редовна употреба;

Заштитните CC креми се Божји дар за нега и маскирање на несовршеностите на кожата по киселински пилинг, изгореници на кожата и употреба на агресивна козметика за нега со алкохол кои ја оштетиле епидермалната бариера. Вообичаено, нивните состави вклучуваат керамиди и липиди, кои формираат површинска заштитна фолија која го спречува испарувањето на влагата од клетките на кожата и го враќа интегритетот на хидролипидната обвивка.

 • Висок заштитен фактор SPF30 од сонце;
 • Природен изглед во шминката;
 • Висока заштита од сонце - SPF30.
 • Присуство на доволен заштитен фактор SPF;
 • Ниво на заштита од сонце SPF50;
 • Можни се алергиски реакции.
 • 3 нијанси за избор;

Др. Jart+ CiCapair Re-Cover SPF30 PA++

 • Нема заштита со заштитен фактор;

Решивте да се откажете од коректори за пределот околу очите поради фактот што ја сушат кожата? Во овој случај, полесно е да го замените коректорот со Erborian CC кремот за очи.

 • Депигментирачко дејство;

Хидратантната подлога од Stellary е висококвалитетно средство за нијансирање по прифатлива цена, адресирано до сопствениците на сува кожа.

 • Ги прикрива несовршеностите;

Со додавање на овој CC крем во вашата козметичка кеса, ќе ја подобрите состојбата на проблематичниот епидермис околу очите, ќе ги елиминирате знаците на замор и ќе го спречите ризикот од појава на брчки долго време.

CiCapair Re-Cover ја подобрува реактивната кожа за само неколку апликации, оставајќи го вашето лице да изгледа неверојатно цел ден.

 • Долг ефект на матирање;
 • Погоден за сите типови кожа;

SeboCalm Sensitive CC крем SPF 30

Алатката има густа текстура што го исполнува релјефот, прикривајќи ги сите несовршености поврзани со возраста. D3 CC кремот против брчки остава нежен, росен финиш кој видливо го освежува изгледот, правејќи го да изгледа помладо и негувано. Фондацијата е претставена во 2 нијанси - за сопственици на светла и малку темна кожа.

Кој е најдобриот CC крем за купување

Барате мултифункционален производ за дневна нега и шминка за стареење, атопична или оштетена кожа? FarmStay CC кремот е најдоброто решение.

 • Ги елиминира знаците на чувствителност;
 • Хипоалергично состав;

Превез за очи кој го активира сјајот на кожата и ефикасно ги елиминира кесите и темните кругови под очите. Производот, претставен во 2 нијанси, содржи микрокапсули со пигменти кои се раствораат при дистрибуција, прилагодувајќи се на оригиналниот тон на кожата.

Кремот содржи минерали од цинк и сулфур, витамин Е, лецитин, екстракти од гуљавник и лопатка, како и гликолна киселина. Оваа мешавина има лојно-регулаторно, бактерицидно, антиинфламаторно, обновувачко, израмнувачко, смирувачко и регенерирачко дејство.

Формулата 12 во 1 вклучува екстракти од калинка и морски алги, масло од авокадо и маслиново, хијалуронска киселина, алантоин и витамини А и Ц. ефект.

 • Моќна заштита од сонце;
 • Се спојува со тонот на кожата;

Дали сте поблиску до класичните тонски подлоги, но дали тие лежат како маска на вашето лице? Европските CC креми ќе бидат најдоброто решение. Обично палетата на такви производи вклучува неколку природни нијанси, меѓу кои лесно можете да најдете своја. Овие производи имаат умерена покривна моќ, но се инфериорни во однос на нивните азиски колеги во однос на лековитите и својствата за заштита од сонце.

Bourjois Concealer Cream е буџетски коректор за под очите кој нема да ја нагласи сувоста или да изгледа како маска.

Регенерирачкиот коктел содржи фитостемни клетки од азиска центела, екстракти од ерихонова роза, равнец, хаутуинија во облик на срце, како и хлорофил, минерали и пантенол. Оваа формула ја обновува хидролипидната обвивка на епидермисот, ја стимулира синтезата на колаген и има смирувачки, навлажнувачки, антиинфламаторно и антиоксидативно дејство.

 • Го заштитува дермисот од негативни надворешни фактори;
 • Долг ефект на матирање;
 • Добри својства на маскирање;

Keenwell Sun Care CC Мулти-заштитна крема за корекција на бои за лице SPF 50

 • Пријатна текстура и цветна арома;

SeboCalm матифицираната CC-база е погодна за сопственици на нормална кожа за летниот период и девојчиња со мрсна и комбинирана епидермиса за употреба преку целата година.

 • Прикрива мали несовршености.

Стабилна форма на витамин Ц, екстракти од зелен чај и гинко билоба, хијалуронска киселина и фактори за раст ги елиминираат старечките дамки и пост-акните, го изедначуваат тенот, ги измазнуваат брчките, го зголемуваат тонот и еластичноста на кожата, а исто така обезбедуваат антиоксидативен ефект.

 • Ја враќа рамнотежата и заштитните функции на кожата;
 • Се прилагодува на секој тон на кожа;
 • Комплексен ефект на грижа.
 • Претставен во темни и светли нијанси;
 • Ја намалува видливоста на капиларите со редовна употреба;
 • Универзална сенка;
 • Ја навлажнува кожата;

Екстракт од арапски памук, витамин Е и липохроман го навлажнуваат и измазнуваат епидермисот, а исто така обезбедуваат моќен антиоксиданс и подмладителен ефект. Со вклучување на овој производ во вашата секојдневна рутина за нега на кожата, ќе ја заштитите вашата кожа од појава на пигментација, сувост, брчки и други знаци на предвремено стареење.

 • Шминка со природен изглед.
 • Навлажнувачки производи со хијалуронска киселина, пантенол и колаген;

Andalou Naturals 1000 Roses CC крем

Holy Land Age Defense CC крем SPF 50

 • Висок фактор за заштита од сонце (SPF3);
 • Прикрива мали несовршености.

Erborian CC Eye Radiance крем за контури за очи

 • Изгледа одлично со шминка.
 • Мал волумен - само 1,5 ml.
 • Богат состав против стареење;
 • Видлив ефект на подмладување;

Дали страдате од мрсна кожа, а користењето на редовна дневна нега е табу за вас, полн со брзиот изглед на мрсен сјај? Кремите за матирање CC ќе обезбедат сеопфатна нега, себорегулација и маскирање на несовршеностите, што со текот на времето ќе ги минимизира несовршеностите и тесните пори.

 • Лесна текстура;

Andalou Naturals Mattifying CC Cream се препорачува за оние со мрсна и комбинирана кожа на возраст од 25 години и постари кои веќе се борат не само со проблеми со кожата, туку и со првите знаци на стареење.

Ако лицето веќе покажало знаци на стареење, на помош ќе дојдат корективни креми против стареење заситени со пептиди, хијалуронска киселина, муцин од полжав, колаген, ниацинамид, аденозин и други супстанции против стареење.

 • Ефект против стареење и антиоксидативен ефект;

Др. Oracle Real White CC Cream SPF30 PA++

 • Терапевтско дејство;

Andalou Naturals 1000 Roses CC крем

 • Го враќа сјајот на кожата;

CC-кремот „1000 рози“ од американската органска компанија Andalou Naturals е задоволен со богат состав и трансформирачки ефект на проблематичната кожа. Производот има средна тежина, водоотпорна текстура и богата арома на есенцијално масло од роза, која исчезнува по неколку минути по нанесувањето.

 • Богат хербален состав;

Real White CC Cream се нанесува на лицето без ефект на маска, спречувајќи формирање на масен сјај во Т-зоната до 8 часа и ја штити кожата од негативните ефекти на ултравиолетовото зрачење.

Belnatur CC Крем за целосна корекција + Крем за контрола на боја

 • Матизирачко дејство;

Антиоксидантниот шејк Sesderma е идеален за создавање природен секојдневен изглед за стареење на кожата. Алатката има густа хранлива текстура, малку ги маскира несовршеностите, но добро го изедначува тонот на лицето.

La Roche Posay Rosaliac CC Creme

 • Продолжен навлажнувачки ефект;
 • Ресторативен ефект.
 • Добар состав;

Според клиентите, кремот Seracin CC долго време го спречува создавањето на масен сјај во Т-зоната и го намалува бројот на осипите, но не ги маскира зголемените пори и може да го нагласи лупењето.

 • Присуство на заштитен фактор 15;
 • Маскира осип и пост-акни;

Природен превез за избелување од корејскиот бренд Dr. Oracle веднаш ќе ја трансформира кожата и ќе се ослободи од несовршеностите на бојата со редовна употреба. Алатката има универзална нијанса, прилагодувајќи се на секој тен и оставајќи природен мат финиш.

Sesderma C-Vit CC крем SPF-15

 • Висок фактор за заштита од сонце SPF50;
 • Бара задолжително средство за отстранување шминка со хидрофилно масло.
 • Ги осветлува несовршеностите на бојата на кожата;

Термалната вода и екстрактот од женшен во својот состав ја навлажнуваат, омекнуваат и освежуваат епидермисот, ја зголемуваат неговата еластичност, а исто така ги зајакнуваат и тонираат ѕидовите на крвните садови, минимизирајќи ја видливоста на капиларната мрежа.

Yonelle Metamorphosis D3 CC крем против брчки SPF10

Yonelle Metamorphosis D3 CC крем против брчки SPF10

Најдобрите CC креми за очи

Скиндом луксузни клеточни пептидни CC крем

 • Водоотпорна формула.

Единствениот недостаток на C-Vit CC кремот е просечниот заштитен фактор SPF15, затоа користете го во лето во комбинација со блок за сончање.

 • Се грижи за кожата на очните капаци;

Кремот By Terry CC ќе биде ценет од љубителите на европската нега на кожата и декоративната козметика, кои претпочитаат да користат прекриени текстури со мала моќ на криење во нивната секојдневна шминка.

 • Природен изглед на шминка;

Подлогата, претставена во темни и светли нијанси, го матира лицето долго време без ефект на пресушење. Присуството на SPF30 сигурно ќе ја заштити кожата од изгореници, формирање на старечки дамки и лупење.

Ако редовно користите густ коректор, треба да бидете подготвени за предвремено појавување на знаци на стареење на кожата во периорбиталната зона. За да се намали овој ризик со маскирање на темни кругови, чанти и други несовршености, специјалните креми за очи CC ќе помогнат. Тие содржат пигменти за корекција на бојата, чиј состав е заситен со многу компоненти за подмладување и грижа.

Belnatur CC Крем за целосна корекција + Крем за контрола на боја

 • Ги елиминира старечките дамки и пост-акните;
 • Погоден за создавање природна шминка.
 • Висока цена за 15 ml.

La Roche Posay Rosaliac CC Creme

C-Vit CC кремот особено ќе им се допадне на жените во 30-тите и постарите со сува кожа која покажува брчки, несовршености во боја и други знаци на стареење.

 • Не е погоден за многу светла кожа.
 • Ја зголемува густината и еластичноста на дермисот.

Тие ќе го задржат убавиот изглед на кожата, заштитувајќи ја од негативни надворешни влијанија и прекумерно сушење.

Erborian CC Eye содржи екстракти од centella asiatica, caesalpinia бодликава и црвени алги, како и пептиди и витамин Е. Тие ја навлажнуваат, смируваат, омекнуваат и измазнуваат кожата, ги спречуваат штетните ефекти на слободните радикали, а исто така го елиминираат отокот и ги зајакнуваат капиларните ѕидови. .

Корективниот дневен крем La Roche Posay е дизајниран да ги негува и маскира несовршеностите на чувствителната кожа. Производот е достапен во средно беж боја со праска подтон кој ефикасно го изедначува тонот на чувствителна и иритирана кожа. Rosaliac CC Creme не само што совршено ги маскира несовршеностите, туку и целосно ги елиминира присутните дерматолошки проблеми со редовна долготрајна употреба.

Најдобрите CC креми за матирање

Др. Oracle Real White CC Cream SPF30 PA++

Себорегулационите CC креми се наменети за мрсна, комбинирана и проблематична кожа склона кон акни и митесери. Нивните формули комбинираат адсорбирачки, бактерицидни, смирувачки компоненти и супстанции кои го намалуваат лачењето на лојните жлезди.

Lancaster Skin Therapy CC Cream SPF 30

 • Спречува предвремено стареење;

Најдобри CC креми за чувствителна кожа

Цинкот, екстрактите од смирна и орли помине како дел од производот ја навлажнуваат, тонизираат и смируваат кожата, а исто така имаат бактерицидно, заштитно, регулирање на себум и намалување на порите.

Keenwell Sun Care CC Мулти-заштитна крема за корекција на бои за лице SPF 50

 • Сенката е премногу темна за оние со светла кожа без црвенило.
 • Продолжен зацврстувачки и анти-едематозен ефект;

Lancaster Skin Therapy CC Cream SPF 30

 • природна завршница;

Uriage Roseliane CC крем SPF 30

Uriage Roseliane CC кремот е специјално дизајниран за моментално покривање и намалување на розацеа, како и за елиминирање на знаците на дермална чувствителност.

Uriage Roseliane CC крем SPF 30

 • Ја минимизира сериозноста на розацеа;

Комбинација од екстракт од кокос од порија, масло од шипинка, термална вода, ниацинамид и аденозин го осветлува и изедначува тенот, го измазнува постоечкиот релјеф, ја омекнува и навлажнува кожата, а исто така обезбедува антиинфективен ефект.

Дали имате многу чувствителна кожа со розацеа и пукнатини? Користејќи го овој CC крем, можете веднаш да ги маскирате несовршеностите, да ги елиминирате знаците на чувствителност и да ја подобрите состојбата на епидермисот со продолжена употреба.

 • Ефект на грижа;

Кремот од брендот Belnatur ќе им се допадне на девојките со комбинирана и мрсна кожа со пост-акни и пигментација. Емулзијата во светла боја се прилагодува на секој тен, ефикасно покривајќи ги несовршеностите.

Кремите за осветлување CC помагаат во борбата против пигментацијата, пост-акните и нерамниот тен. Ваквите производи имаат експресен и продолжен ефект на избелување поради содржината на пигменти за корекција на боја, киселини, ретинол, витамин Ц, ниацинамид и фитоекстракти во составот. Внимавајте да имате креми за сончање, инаку бројот на старечки дамки на лицето само ќе се зголеми.

Keenwell CC кремот особено се препорачува за нега и заштита на кожата на жени кои живеат во неповолни еколошки услови.

 • Неекономично;

Cellularose Moisturizing CC содржи екстракти од оксидадерм, малина и цреша, витамин Е и други антиоксиданси. Оваа комбинација долго време ја навлажнува и ја подобрува еластичноста на епидермисот, го изедначува тонот и му дава на лицето негуван сјај, а воедно ги неутрализира оксидативните реакции во клетките. Фондацијата е претставена во 4 нијанси за сопственици на различни тонови на кожата.

Stellary CC Cream Cover & Care Foundation

 • Богат состав;

CC крема

 • Невообичаена трансформирачка сенка;

Светата земја содржи витамини Ц и Е, екстракти од хлебните, зелен чај и гинко билоба, како и природни УВ филтри. Таквиот коктел го стимулира клеточното обновување, ја подобрува еластичноста и тонусот на кожата, го осветлува тонот на лицето и ги елиминира старечките дамки, давајќи за возврат сјај, хидратација и елегантен изглед. Благодарение на високиот заштитен фактор SPF50 овој крем можете да го користите дури и на одмор покрај море, без страв од изгореници и појава на старечки дамки.

 • Специфична арома.

Stellary CC Cream Cover & Care Foundation

Благодарение на високиот заштитен фактор SPF50, вашата кожа ќе биде сигурно заштитена од предвремено стареење и неконтролирана пигментација во период на висока изложеност на сонце.

 • Ефикасно ги маскира несовршеностите под очите;

Дали имате нормална или сува кожа, на кои креми со сјајна завршница изгледаат совршено? За да го извлечете максимумот од CC кремите, изберете го форматот што ви треба:

SeboCalm Sensitive CC крем SPF 30

Лесната кремаста текстура е совршено распоредена по лицето, не нагласувајќи ја сувоста, туку маскирање на црвенило, розацеа и осип. Коктел од амбофенол, шеа путер, екстракт од брадавица, витамин Е и минерални пигменти ги зајакнува капиларните ѕидови, ја навлажнува, омекнува и храни епидермисот, го враќа интегритетот на хидролипидната заштитна фолија и дава смирувачки, антисептичен и антиинфламаторно дејство.

Составот вклучува керамиди, шеа путер, хијалуронска киселина, муцин од полжав, екстракти од centella asiatica, роза, камилица и вештерка. Таквиот регенерирачки коктел ја навлажнува, ја храни и омекнува кожата долго време, ја елиминира иритацијата и пигментацијата, го обновува сопствениот имунитет на епидермисот и ја зголемува нејзината еластичност.

Новитетот од рускиот бренд Stellary им се допадна на домашните клиенти поради висококвалитетното маскирање, навлажнувачки својства и пристапната цена. Алатката, претставена во 3 нијанси, има густа кремаста текстура и нежна арома, која лесно се дистрибуира со прсти, четка или сунѓер.

 • Многу активни состојки во составот;
 • Ја олеснува пигментацијата;
 • 2 типа на нијанси во палетата;
 • Мултизаштитни производи со керамиди, липиди, масла, Centella Asiatica и екстракти од алое.

Имајќи таква алатка во вашата козметичка кеса, можете веднаш да ги маскирате несовршеностите, да ја минимизирате нивната вистинска количина со редовна употреба и да заборавите на комплексите поврзани со несовршеностите на кожата.

Holy Land Age Defense CC крем SPF 50

Од Terry Cellularose Хидратантна CC крема

FarmStay Ceramide за зацврстување CC крем за лице SPF 50+/PA+++

На нежната кожа околу очите најмногу и е потребна нега, реставрација, заштита и корекција на несовршеностите. Такво сложено дејство ќе го обезбедат специјалните CC креми кои содржат мешавина од корисни компоненти кои ја подобруваат состојбата на периорбиталната зона. Замената на коректорот со таков производ е најдоброто решение, бидејќи CC производите не ја сушат кожата, туку ја обновуваат, спречувајќи појава на знаци на стареење.

 • Не е погоден за мрсна кожа.

Фондацијата од професионалниот израелски бренд Holy Land ќе ја ценат жените на возраст од 30 и повеќе години кои претпочитаат природна шминка. Кремот, претставен во светли и темни нијанси, има воил текстура, низок степен на покриеност и деликатна сјајна завршница. Кога се дистрибуира, се спојува со природниот тон на кожата, ги пополнува брчките, нерамнините и му дава на лицето униформа и свеж тон за целиот ден.

Најдобрите CC креми за осветлување

Составот на производот го вклучува патентираниот комплекс O2 Fix, кој го заситува епидермисот со кислород и влага, враќајќи ја нејзината еластичност, тон, заштитна хидролипидна обвивка и елиминирајќи ја досадната нијанса.

Кремите од Librederm се фармацевтски козметички производи и се специјализирани за третман на кожа, а овој CC крем не е исклучок. Активната состојка е серацин, специјална компонента која го контролира лачењето на себум на клеточно ниво и и дава на кожата природен сјај.

Farmstay Formula All In One Galactomyces CC крем. Фото: market.yandex.ru

Добро се матира; го изедначува тонот лесна и воздушна текстура

9. La Roche Posay Rosaliac CC Creme

За разлика од подлогата, CC кремот е погоден за сите типови кожа. Единствен исклучок се оние кои се склони кон иритација и алергии - овде козметолозите советуваат специјални производи за нега. Како правилно да ги изберете?

La Roche Posay CC кремот е дизајниран за секојдневна нега и ефективно маскирање на несовршеностите. Составот вклучува многу корисни компоненти: амбофенол, шеа путер, екстракт од брадавица, витамин Е и минерални пигменти - ги зајакнуваат ѕидовите на капиларите, ја омекнуваат и негуваат кожата на лицето, а исто така имаат смирувачки и антисептички ефект.

Текстурата на кремот е прилично густа, но лесно се нанесува и брзо се впива. Има и заштита од сонце SPF25.

Aravia Professional CC Cream извршува неколку функции одеднаш. Активната состојка е глицеринот, кој квалитативно се бори со знаците на предвремено стареење на кожата. Освен што го изедначува тонот и ги маскира несовршеностите, производот ја негува кожата на лицето поради високата содржина на шеа путер.

Долготрајна хидратација; видливо го изедначува тонот на лицето; не се суши

Може да остави траги на облеката

10. Farmstay Formula All In One Galactomyces CC Cream

Овој производ е необичен резултат од синтезата на BB и CC кремите. Welcos Color Change ги крие несовршеностите на кожата и целосно ја тонизира. Колагенот и фитоскаланот се одговорни за навлажнување, подмладување и измазнување на кожата, а екстрактот од алое ќе има смирувачки и тоник ефект долго време.

Алатката може да се користи во есен-зимскиот период, но треба да се има предвид дека е препорачливо да се нанесува 1-2 часа пред излегување надвор за да се спречи лупење. Заштитен фактор SPF-15.

Welcos Change Color CC Cream Blemish Blam SPF25. Фото: market.yandex.ru
Лумен CC крем. Фото: market.yandex.ru

4. Bourjois 123 Perfect CC Cream SPF15

Хипоалергичната формула на CC кремот е дизајнирана за нежна нега на чувствителна кожа. Составот содржи термална вода и екстракт од женшен - тие се одговорни за навлажнување и омекнување на епидермисот, како и за зголемување на еластичноста на кожата, зајакнување на ѕидовите на крвните садови и минимизирање на видливоста на проширените капилари.

Како да изберете CC крем

Решивме да го разгледаме случајот на Ана Трофимичева, професионален шминкер. Таа не само што совршено ја гледа разликата помеѓу подлогите, туку знае и како правилно да нанесе CC крема.

Лесна кремаста структура служи како основа за шминка и делува како коректор. Кремот ги спречува и негативните ефекти на ултравиолетовите зраци благодарение на заштитата со SPF20.

Хипоалергично состав; ја намалува видливоста на капиларите; не додава мрсен сјај

Ја тонизира кожата; дава еластичност; спречува појава на акни

8. Мултифункционален CC заштитен крем на Aravia SPF20

Економска потрошувачка; корисни компоненти во составот; го изедначува тонот

Благодарение на двобојната палета на нијанси, лесно е да се избере вистинскиот Erborian CC Cream. Активната состојка е глицерин - идеално ја храни и ја задржува влажноста на кожата долго време. Исто така, составот вклучува силикон кој ги измазнува брчките, азиската центела спречува појава на знаци на стареење на кожата, а екстрактот од цитрус ја тонизира кожата, спречувајќи црвенило и воспаление.

7. Welcos Color Change CC Cream Blemish Blam SPF25

Лесна текстура; не ги затнува порите; пет нијанси на бои

3. Librederm Seracin CC-крем

Лесна текстура; пријатен цветен мирис; не ги затнува порите

Корисниците забележуваат дека кремот не ги крие недостатоците

Широка палета на нијанси; лесно се дистрибуира; добро се прилагодува на тонот на кожата

La Roche Posay Rosaliac CC Creme. Фото: market.yandex.ru

Лесната текстура рамномерно паѓа на лицето, максимално се прилагодува на тонот на кожата и брзо се апсорбира. SPF30 штити од УВ зраци.

Што е CC крем?

Всушност, ова е еден вид основа. Но, поради навлажнувачки и тоник компоненти, може да се припише на производи за нега. CC кремот е одлична „основа“ за шминкање, ја препорачувам за девојчиња со мрсна кожа - го матира, крие несовршености, па дури и визуелно го затегнува лицето.

Козметолозите и блогерите за убавина кои тестираат бројни козметички производи тврдат дека овој крем е универзален производ и има свои уникатни карактеристики. CC кремот се преведува како крем за контрола на боја / корекција - неговата цел е да ги покрие несовршеностите на кожата (мали иритации, акни, лупење). Поради течната текстура, кремот лесно се нанесува и рамномерно паѓа на кожата на лицето - од ова произлегува дека производот е погоден дури и за проблематичен тип. За разлика од истиот BB крем, палетата на бои на CC кремот е поразновидна. Покрај тоа, можете да го измешате со обичен хидратантен крем - вака подобро се распоредува на сува и многу светла или темна кожа.

Holy Land Age Defense CC Cream SPF 50. Фото: market.yandex.ru

Популарни прашања и одговори

Лесна текстура; сеопфатна заштита; матира

Што е CC крем

 • Маслата од алое и чајно дрво имаат антиинфламаторно дејство.
 • Кремите со колаген во составот ќе бидат означени против стареење.
 • Потребни се средства со необична боја (зелена, виолетова) за силно маскирање - да се сокријат модринки под очите или светло-црвено мозолче што одеднаш се појавува.
 • За есен-зимскиот период потребни се витамините Б и Е - ја задржуваат влагата во епидермисот и го спречуваат пукањето.
 • Дали често изгорувате од сонце? Вашата крема треба да има заштитен фактор 30, не помалку.
 • Треба да обрнете внимание и на присуството на којаична киселина. Оваа супстанца ја избелува кожата. Ако штотуку се вративте од одмор, дајте предност на други средства - во спротивно може да добиете ефект на „бела маска“, кога целото тело е исончано, а лицето не.
 • Дополнително, не грижете се доколку купената CC крема не ги покрива добро несовршеностите. Неговата главна задача е да ги маскира малите иритации, за останатите има густи тонски средства. CC-кремот е идеален за девојчиња со тенка кожа на очните капаци - благодарение на неговата мека, речиси бестежинска текстура, можно е да се сокријат вените, темните кругови и малите акни.

CC кремот има лесна текстура и брзо се апсорбира, оставајќи ја кожата мека и кадифена. Оваа алатка е оптимално прилагодена за мрсна дермиса - квалитативно се бори со воспаление, ги суши акните и суптилно ги маскира.

Популарна алатка ги крие несовршеностите на кожата, добро се нанесува и не дава леплив ефект. Вклучува три корективни пигменти: бојата на праска обезбедува здрав изглед, зелената се бори со пигментацијата, а белата ги маскира темните кругови под очите. Исто така, составот содржи екстракт од бел чај - ја тонизира и длабински ја храни кожата.

6. Uriage Roseliane CC крем СПФ 30

Во моментов, производителите на козметика нудат голем број на декоративни производи. Само што го дознавме името на BB кремот, пристигна нов производ - CC cream. Создадена е во 2010 година во Сингапур, идејата брзо беше прифатена во Кореја и низ целиот свет. Како алатката се разликува од другите корективни производи и која е нејзината предност?

Како се разликува од вообичаената подлога и како да ја изберете најсоодветната за вашата кожа? Во нашиот материјал ќе дадеме одговори на овие прашања, како и ќе ви кажеме за најдобрите CC креми за лице од 2022 година.

Висок фактор на заштита од сонце; природна покриеност; депигментирачко дејство

Кремот е претставен во неколку нијанси, од кои можете да изберете најсоодветен за тонот на лицето. Производот има заштитен фактор SPF15 од сонце.

Мекото тонирање и навлажнување во текот на денот обезбедува CC-крем Хидро ефект од Bielita. Составот содржи макадамија и шеа путер (шеа путер) - тие ефикасно ја смируваат и навлажнуваат кожата на лицето. Активниот комплекс на компоненти го изедначува тонот, ги намалува знаците на замор на кожата, а исто така му дава на лицето одморен и сјаен изглед.

Лесната текстура на кремот содржи обоени микро-монисти кои ја менуваат бојата при нанесување и прецизно се прилагодуваат на тонот на кожата. Филтерот со висок заштитен фактор 50 ќе ви овозможи да останете на сонце долго време.

Алатката е достапна во единствената универзална нијанса со тон на праска - ефикасно го изедначува тонот и се бори со старечките дамки. Производителот тврди дека со продолжена употреба на CC кремот се подобрува состојбата на епидермисот и се елиминираат знаците на чувствителност на кожата. УВ заштитен фактор SPF30.

1. Lumene CC крем

Аравиа мултифункционален CC заштитен крем SPF20. Фото: market.yandex.ru

Lumene CC кремот со екстракт од сончогледово семе е погоден за сите типови на кожа, а исто така го намалува воспалението и обезбедува здрав сјај. Алатката ги исполнува слоевите на епидермисот со витамини, крие различни видови црвенило, брзо се прилагодува на природната боја и ја изедначува кожата на лицето, правејќи ја мека и кадифена. Треба да се напомене дека составот не вклучува парабени и вештачки конзерванси.

Дали е неопходно да се користи CC крем секогаш кога се шминкате?

Изборот е твој! Правилно избраниот производ со добар состав нема да предизвика никаква штета на кожата. Покрај тоа, многу од нив имаат УВ заштита. Одење на прошетка - нанесете CC крем, ќе ја заштити нежната кожа околу очите. И ова е предупредување за раните брчки!

Неекономична потрошувачка; не е погоден за темна кожа

CC кремот спаѓа во категоријата тонски производи кои можат да ги сокријат несовршеностите на кожата и внимателно да се грижат за неа. Мултифункционалната алатка совршено се прилагодува на тонот на лицето, ѝ дава на кожата здрав сјај, штити од УВ зраци, а исто така се бори против пигментацијата и пост-акните. Главната задача на таков крем е висококвалитетно усогласување на тонови со помош на корисни и грижливи компоненти во составот.

11. Erborian Perfect Glow CC крем

Не одговара на тонот на кожата

Не е погоден за темна или исончана кожа

Erborian Perfect Radiance CC крем. Фото: market.yandex.ru

Висока УВ заштита; го изедначува тонот не ја затегнува кожата

Оценка на топ 11 најдобри CC креми според КП

Не е погоден за светла кожа

2. Bielita Hydro Effect CC крем SPF15

Дали е подобро да се нанесува CC крем со прсти, четка или сунѓер?

Се разбира, во мојата работа ги користам сите алатки. Но јас одамна забележав дека ако нанесете CC крем со четка или сунѓер, потрошувачката е многу поголема. Причината е што алатот, во најголем дел, е течен: се сместува меѓу влакната на четката, затнат во сунѓерестата површина на сунѓерот. Покрај тоа, прстите подобро ја чувствуваат кожата. Дали сакате светлосен ефект? Нанесете CC крем вака.

Bielita Hydro Effect CC крем SPF15. Фото: market.yandex.ru
Bourjois 123 Perfect CC Cream SPF15. Фото: market.yandex.ru

Кремот има течна, лабава текстура, лесно се распоредува по лицето и не го нагласува пилингот. Производот има заштитен фактор SPF30.

Специфичен мирис, недостаток на палета на нијанси

Uriage Roseliane CC Cream SPF 30. Фото: market.yandex.ru
Librederm Seracin CC крем. Фото: market.yandex.ru

Кремот е претставен во две нијанси: светла и темна. Има воздушеста текстура, лесна покривка и природна сјајна завршница. Кога се дистрибуира, производот добро се вклопува со тонот на кожата, а исто така ги пополнува неправилностите и брчките. Благодарение на факторот за заштита од сонце SPF50, производот може да се користи дури и при активна сончева светлина.

5. Holy Land Age Defense CC крем SPF 50

CC крема со подлога од израелскиот бренд Holy Land е погодна за жени на возраст од 30 и повеќе години. Составот на оваа алатка вклучува комплекс од витамини Ц и Е, екстракти од хлебните и зелен чај. Благодарение на таков корисен коктел, еластичноста и тонот на кожата се зголемуваат, тонот на лицето осветлува, старечките дамки исчезнуваат и се стимулира обновувањето на клетките.

Мултифункционалниот CC крем е позициониран како средство против стареење. Составот на производот вклучува квасец, како и витамини А, Б, П - тие обезбедуваат кревање, измазнување на фините брчки и ефективно навлажнување. Производот совршено се справува со преклопувањето на несовршеностите, пигментацијата, брчките и кожните неправилности.

Производот има лесна и воздушна текстура која не ги затнува порите и не прави кожата да се чувствува тешка. CC-кремот е компатибилен со сите видови дермиси, а дополнително е опремен со заштита од УВ зраци SPF20 и други негативни надворешни влијанија.


0 replies on “Најдобар с.с”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *